Yaşam

MEM’de Suna Kan anısına konser

Keman sanatçısı Ozan Sarı ve piyano sanatçısı Çağdaş Özkan, Türkiye’nin en yetkin keman virtüözlerinden Suna Kan anısına Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan, Sanlıkol Müzik Aletleri Müzesi’nde konser verdi.

Geçtiğimiz Haziran ayında aramızdan ayrılan Türkiye’nin en iyi keman virtüözlerinden Suna Kan, Nilüfer Belediyesi mensubu Dr. Hüseyin Parkan, Sanlıkol Müzik Aletleri Müzesi’nde (MEM) düzenlenen özel bir konserle anıldı.

Kemancı Ozan Sarı ve piyano sanatçısı Çağdaş Özkan’ın Suna Kan anısına düzenlediği konsere klasik müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.Sarı ve Çağdaş ikilisi anma konserinde dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini başarıyla seslendirdi. Şimdi 4 yaşında müziğe başlayan, Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan birincilikle mezun olan ve dünyaca ünlü solistlerle çalışan Ozan Sarı, kemandaki ustalığını gösterdi. Hem vokal hem de saz eşliğinde geniş bir repertuara ve deneyime sahip olan Çağdaş Özkan, ABD’nin en prestijli müzik okullarından birinde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak ulusal ve uluslararası birçok festivalde sahne aldı, piyanosu ile izleyenleri büyüledi. verim. Ozan Sarı ve Çağdaş Özkan ikilisi, WA Mozart, A. Corelli, A. Schnittke, H. Wieniawski, P. De Sarasate ve B. Bartok’un eserlerini bu kez Suna Kan anısına, konserin etkileyici atmosferinde seslendirdi. müze. Gösterinin ortalarında sık sık alkışlanan Sarı ve Özkan ikilisi performanslarıyla izleyenleri mest etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-umraniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu